Skip to content
Home » Karabin przeciwpancerny wz. 35 "Ur" | ur

Karabin przeciwpancerny wz. 35 "Ur" | ur

Contents

Karabin przeciwpancerny wz. 35 "Ur" | ur.

[button color=”primary” size=”medium” link=”#” icon=”” target=”false” nofollow=”false”]ดูเลย[/button]

สำหรับข้อมูลเพิ่มเติมเกี่ยวกับ ur หรือข่าวที่เกี่ยวข้องอื่นๆ โปรดไปที่: เรา การกระทำ

See also  Hotel kanchanaburi | hotel kanchanaburi

Karabin przeciwpancerny wz. 35 "Ur" และรูปภาพที่เกี่ยวข้องur

Karabin przeciwpancerny wz. 35 "Ur"

Karabin przeciwpancerny wz. 35 "Ur"

See also  เผยความลับ! 8 ดาราเข้าฉากเ ลิฟซี น แล้วยอมรับว่า มีอารมณ์จริงๆ! แต่ละคนนี่โคตรพีค! | บ้านพัก เขา ใหญ่ 8 คน

ข้อมูลที่เกี่ยวข้องกับหัวข้อ ur.

อาวุธประจำตัวตั้งแต่เดือนกันยายน พ.ศ. 2482! การก่อสร้างของโปแลนด์ปกคลุมไปด้วยตำนานมากมาย ภาพยนตร์เรื่องนี้จะนำเสนอประวัติและหลักการทำงานของ wz 35 ซึ่งเราเรียกขานว่า “อู๋”.

>>> สามารถหาข้อมูลที่น่าสนใจอื่นๆ ได้ที่นี่ https://a-middletonphotography.com/
แบ่งปันที่นี่

See also  เที่ยวนิมมาน 1 วัน ได้รูปเป็น 100! | โรงแรมเชียงใหม่ นิมมาน

ur – การค้นหาที่เกี่ยวข้อง.

#Karabin #przeciwpancerny #quotUrquot.

[vid_tags]

Karabin przeciwpancerny wz. 35 "Ur"

ur.

เราหวังว่า แบ่งปัน ในหัวข้อ ur นี้จะ นำความรู้ มาสู่คุณ ขอบคุณมากที่รับชม.

37 thoughts on “Karabin przeciwpancerny wz. 35 "Ur" | ur”

  1. Ja się tak zastanawiam. Jak my tę wojnę przegraliśmy mając tego około 3500 sztuk, a niemcy 2800 czołgów? Gdyby ta broń była skuteczna, byłoby inaczej. Niestety w sianiu propagandy to jesteśmy lepsi od niemców….

  2. Rosjanie napewno zerżnęli rozwiązania z Ur-a, zresztą jak większość rosyjskich produktów które istnieją dzięki skradzionym projektom – włącznie z bombą atomową.
    Ps. Szacunek za wiedzę , proszę przekazywać ludziom swoją – dobrze byłoby zapraszać szkoły do Was, niech się uczą fachowo przekazanej historii.
    Czasem dziwię się że na pierwszy dzień wiosny zabierali nauczyciele uczniów szkół do kina a nigdy do muzeum-jakiegokolwiek.
    Zresztą nawet teraz muzea w szkołach jako jeden z punktów wycieczki rzadko się zdarzają.

  3. Materiału gratuluję, świetne przygotowanie i pokazanie karabinu!
    Karabin dobry, warto tylko pamiętać, że była to broń bardzo bliskiego zasięgu co oznacza, że żołnierze znajdowali się długo w zasięgu ognia artylerii, czołgów i piechoty.

  4. Pocisk z tego karabinu ppanc był ołowiany, miekki i nie miał szans przebić pancerza. Miał uderzyć w pancerz i oddać energię na wewnętrzną stronę pancerza co powodowało odrywanie się drobnych odłamków które latały w srodku odbijały się i zabijały lub raniły ciężko załogę. Powodowało to czasem ze czołg lub pojazd panc jechał dalej bo martwy kierowca wisiał na drązkach

  5. Bardzo ciekawy film. Z lat nastoletnich oraz niskich -dziestoletnich mam zle doswiadczenia z muzeami. Pracownicy czesto nie znali sie na temacie, zbywali przy pytaniach, albo byli tam "za kare". Kilka razy byłem świadkiem karygodnego traktowania eksponatów – właśnie ze względu na nieznajomość tematu i ignorancję.
    A tutaj widać ogromną wiedzę techniczna. Świadomość warstwy historycznej i ram czasowych. Poziom wykonania i merytoryki jest na dużym poziomie. Być może prowadzacy sam jest " Militarnym zapaleńcem" 😉

  6. No a taki Ian w swojej serii "Forgotten Weapons" opisuje niemiecka rusznice Pz39..i mówi, ze Niemcy przebadali Ura i zbudowali cos lepszego jeszcze przed 39 rokiem. Ta Pz39 bardzo byla ciekawa, bo miala kolbe skladana i zamek tylu "artyleryjskiego" co dawalo skrócenie broni o dobre pól metra. Do tego mieli naboje …np. z dodatkiem chloru..co mialo niby "wykurzyc zaloge czolgu". Mieli tego 500 sztuk we wrzesniu 39. A poza tym Czesi tez mieli piekna rusznice…co potem SS przejelo od nich

  7. merytorycznie film jest dobry, widać że znacie się na swojej robocie i z pewnością was odwiedzę
    problem jest w warstwie technicznej :/
    proponuję zainwestować w statyw i zbliżenia na omawiany przedmiot/urządzenie/cokolwiek innego wklejać w trakcie montażu bowiem miganie ostrością gdy kamera sama ją łapie po prostu boli w oczy

  8. Wspaniały karabin do strzelania do żubra z 10 metrów pod warunkiem ,że żubr nie jest w ruchu a utajnili tę pukawkę jakby miała tę wojnę wygrać :)))

  9. Trafic wystarczyło raz a nie kilka razy tyle tylko, że martwy mechanik umierając zapominał zatrzymać czołg i zaciągnąć ręczny 😉 a i proszę tego nie porównywać do germańskiego groteskowego łamacza obojczyków , bo mało brakowało a niemiaszki zrobili by karabin wielkości czołgu.

  10. Wszystko fajnie I pięknie, ale ja w skuteczność tego nie uwierzę dopuki nie zobaczę rzetelnego testu, jak by pocisk 8mm był w stanie wytworzyć niby tyle śmiertelnych odłamków A pociski większych kalibrow niby nic nie robiły

  11. Czemu ta broń jest w takim koszmarnym stanie? Oglądam regularnie kanały gdzie sa prezentowane różne rodzaje historycznej broni palnej, częstokroć o wiele starsze – od połowy XIX wieku do początków XX i praktycznie wszystkie z nich są w stanie o wiele lepszym niż egzemplarz prezentoway tutaj. Pochodzą zarówno z prywatnych kolekcji jak i z muzeów w USA, Belgii, Francji, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii czy Malcie. Spora część z nich to bronie z demobilu, które faktycznie były używane w konfliktach a nie tylko egzemplarze z arsenałów czy biur projektowych, które siedziały sobie w sejfie bezpieczne od wpływu czynników środowiskowych i niestety w porównaniu z tymi przykładami, to co widzę na Państwa kanale znajduje się w opłakanym stanie. Bardzo mnie zastanawia dlaczego? Czy nie potrafimy zachować tych artefaktów historii i przykładów błyskotliwej nieraz inżynierii w dobrym stanie?
    Bardzo długo szukałem kompetentnego video na temat tego karabinu i o ile doceniam informacje, o tyle patrzenie na stan w jakim znajduje się prezentowany karabin wywołuje we mnie uczucie głebokiego smutku.

  12. Czy Muzeum nie stać na zakup statywu? Czy realizatorzy tego filmu nie widzą, jak ta "trzęsionka" wygląda potem na ekranie? Czy ktoś mógłby powiedzieć narratorowi, że "chowanie oczu" (czy to za ciemnymi okularami, czy to w cieniu daszka czapki) to jest fatalny pomysł? I że wygląda to jakby mówiący chciać się/ coś "ukryć"? W końcu oczy właśnie są tym NAJWAŻNIEJSZYM elementem "międzyczłowiekowej" komunikacji ("patrz mi prosto w oczy! mów prawdę!")…
    Te rękawiczki na dłoniach też takie "ni priczom" – karabin utytłany smarem? ma ostre krawędzie czy jest tak szorstki, że skórę z rąk zedrze?
    Wiem, czepiam się – ale najlepszą prezentację można artystycznie spier…ć tami właśnei "glutami". Fajnie gościu gada, ale "zęby bolą patrzeć…"

  13. Bardzo fajny film ale wydaje mi się że te 33mm przebijalności pancerza na 100m raczej jest niemożliwe z miękkim pociskiem. Te dane tj. 33mm pojawiają się zachodniej literaturze i być może odnoszą się do zmodyfikowanej niemieckiej amunicji z rdzeniem z węglika wolframu (Niemcy osadzali swoje pociski w naszych łuskach jak używali kb wz.35). Niemieckie rusznice ppanc 7,92mm przy podobnej prędkości pocisku osiągały ok. 30mm/100m z pociskiem wolframowym. Chyba bardziej pewną wielkością jest 15mm/300m (potwierdzone w literaturze polskiej) i 20-25mm na 100m.

  14. Fajna sztuka. Takie stany są najciekawsze. Szkoda że w naszym pojebanym kraju bezprawia zwykły Kowalski nie może LEGALNIE posiadać takiego złomu nawet jeśli go zdekował on sam i czas! Tylko musi zapłacić frycowe na Milicji o ile oni łaskawie na to zezwolą. Inaczej jeśli wejdą te niedouczone osły z komendy zrobią z Kowalskiego terrorystę i handlarza bronią! Dla czego w naszym kraju wszystko musi być źle!?

  15. Skoro przebijalność to 33mm ,w takim razie jaki czołg on przebijał? Skoro czołgi miały o wiele grubszy pancerz nawet w najsłabszych punktach?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *